GN 07/2020 Archiwum
 • Król Dawid
  12.06.2016 23:19
  Ciekawe czy gdyby dzisiaj anioł objawił się Maryi, ale byłaby starsza niż w rzeczywistości była czy potrafiłaby tak bezkrytycznie przyjąć i zaufać Bogu jak to zrobiła prawdziwa Maryja? Śmiem twierdzić, że nie. Zaufanie Bogu z racjonalnego punktu widzenia to przecież naiwność. Pewnie pomyślałaby, że anioł ją oszukuje, a racjonalistka, że być może doświadcza omamów.

  Być może otrę się o bluźnierstwo, ale patrząc pod kątem dzisiejszej percepcji prawa gdyby Duch Święty był osobą ludzką byłby dziś uznany za pedofila, chociaż to niewłaściwe określenie, ponieważ filia oznacza przyjaźń, a prawdziwy przyjaciel skrzywdzić nie może.

  Życzę ks. bp. dziecięcej naiwności w zaufaniu Bogu. Kościół musi rosnąć w siłę, żeby jego przeciwnicy czuli się przynagleni do postępowania zgodnego z prawem moralnym. Nie przebiegłość, lecz świadomość grzechu i uczciwość prowadzą człowieka do nawrócenia. Życzę ks. bp. Chrystusa żeby wielu doświadczyło dzięki posłudze ks. bp. powrotu do Kościoła.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama