Nowy numer 22/2020 Archiwum

Odważnie w przyszłość

– Duch Święty nie odtwarza, nie kopiuje, nie zawraca nas do przeszłości, ale mocno utrwala w nas to, co jest z Ewangelii, i to tak, by służyło to Kościołowi teraz, dzisiaj – przypominał bp Edward Dajczak.

Wkołobrzeskiej bazylice pasterz diecezji przewodniczył wielkiemu dziękczynieniu za dar 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce. – Nie bylibyśmy cywilizowanym krajem jeszcze długo, a może wcale by nas nie było. To tamten chrzest nas uratował i wprowadził w nowy świat. Tu, w tym miejscu, w roku 1000 stał się cud: rozpoczęła się historia pisana słowem Boga i odpowiedzią człowieka. Dzisiaj stajemy my, kolejni pielgrzymi, by Bóg mógł dokonać w nas cudów nowych. Niech nas Duch Święty prowadzi – mówił bp Dajczak. Ale jubileuszowe świętowanie to nie tylko wspominanie przeszłości.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama