Nowy numer 30/2021 Archiwum

Napełniamy tornistry uśmiechami

Rusza akcja wsparcia uczniów z niezamożnych rodzin.

Pomimo realizowanego z budżetu państwa programu 500+ wciąż są uczniowie, którzy potrzebują pomocy w wyposażeniu ich tornistrów. To efekt tego, że na terenie naszej diecezji mieszka wiele rodzin o bardzo niskim statusie materialnym, wyjaśnił dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda podczas konferencji prasowej, która odbyła się 23 czerwca w siedzibie Caritas.

Wzorem lat ubiegłych diecezjalni wolontariusze rozpoczęli już przygotowania do akcji "Tornister pełen uśmiechów". To kampania ogólnopolska, podejmowana także przez naszą diecezję od 2012 r. - Dotąd dało nam się otoczyć opieką ok. 5 tys. uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Naszą rolą był zakup i przekazanie Parafialnym Zespołom Caritas pustych tornistrów oraz kampania informacyjna, by pozyskać darczyńców, którzy zakupią podręczniki i przybory szkolne - wyjaśniła Agnieszka Filipczuk, koordynatorka Caritas.

- W tym roku przygotowaliśmy 1000 plecaków, ale mamy nadzieję, że ta liczba wzrośnie i jak w poprzednich latach otrzymamy prośby o kolejne plecaki.

W ten sposób w ubiegłym roku ta liczba wzrosła do 1285 sztuk, rok wcześniej - 1038.

Organizatorzy zaprezentowali także stronę internetową www.tornisterpelenusmiechow.pl, na której można zadeklarować wpłaty 30, 70 lub 100 zł, z których zakupione zostaną tornister, przybory szkolne lub cały komplet dla ucznia.

Osoby, które chciałyby wspomóc akcję, mogą to uczynić, wpłacając odpowiednią kwotę na konto Caritas lub kupując samodzielnie plecak i dostarczając go do siedziby Caritas. Wyprawka szkolna zawiera między innymi: zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, kredki, farby, zestaw linijek, cyrkiel, kalkulator, liczydło, nożyczki, gumki, korektor, zakreślacz, mazaki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama