Nowy numer 30/2021 Archiwum

Szczęśliwe wakacje

Dzieci i młodzież z naszej diecezji ruszają na letni wakacyjny.

Część z nich korzysta z ofert swoich parafii. Trafią tą drogą na kolonie, obozy, spływy kajakowe. Także ruchy i wspólnoty organizują dla swoich podopiecznych letni wypoczynek połączony z rekolekcjami.

Liczną grupę najmłodszych diecezjan zaprosiła na wakacje Caritas. 25 czerwca pierwsza, ok. 50-osobowa grupa wyruszyła na obóz wędrowny do Szklarskiej Poręby. To część szerszego programu Caritas, oferującego uczniom z niezamożnych rodzin wypoczynek poza miejscem zamieszkania - na obozach i koloniach. Poza tym to oferta wakacyjna nie tylko bezpieczna i zbudowana na wartościach chrześcijańskich, ale też zapewniająca formację duchową oraz w zakresie wolontariatu i pierwszej pomocy.

- Caritas diecezjalna organizuje w czasie tegorocznych wakacji wypoczynek dla dzieci pod nazwą "Lato z Caritas - szczęśliwe dni" - poinformowała Agnieszka Filipczuk, koordynator Caritas. - Odbędzie się on w lokalnych domach rekolekcyjno-wypoczynkowych Caritas w Kołobrzegu, Ostrowcu i Podczelu oraz w ośrodkach wypoczynkowych w górach i na Mazurach. Z tej formy wypoczynku skorzysta w tym roku 270 dzieci i młodzieży z całej diecezji.

Poza tym również Caritasy parafialne przygotowały ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży, najczęściej swoich parafian. Skorzysta z niej ok.1200 uczestników.

Natomiast dla dzieci z dużych miast, które nie będą mogły wyjechać na wakacje, przygotowane są programy letnie w świetlicach wychowawczo-opiekuńczych. Z takich ofert skorzysta po 40 uczestników w Koszalinie, Słupsku i Szczecinku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama