Nowy numer 28/2018 Archiwum

Małżeńskie kajaki

Kilka godzin spędzonych razem w kajaku to doskonała regeneracja i sposób na małżeńską... randkę. Wiedzą o tym doskonale członkowie Domowego Kościoła z Bornego Sulinowa.

Kajakowe spływy to mała tradycja borneńskiej wspólnoty. - Dobrze „urwać się” na kilka godzin od obowiązków, pracy i dzieci. Bo rodzicom też przydaje się chwila wytchnienia - przyznają małżonkowie i dodają, że kajaki to świetne miejsce na randkowanie.

Tym razem w pierwszą wakacyjną sobotę zapakowali się do 8 kajaków i ruszyli w 5-godzinną podróż z Nadarzyc do Szwecji. Najpierw jednak spędzili chwilę przed Najświętszym Sakramentem, odmawiając cząstkę Różańca. Spływ zakończyli również modlitwą - w Godzinie Miłosierdzia, już na brzegu, odmówili koronkę.

- Kajaki mogą być sposobem na dostarczenie „doładowania” fizycznego i duchowego - zapewnia ks. Sebastian Przybyła, wikariusz parafii św. Brata Alberta z Bornego Sulinowa i opiekun tutejszej wspólnoty Domowego Kościoła. - Dlatego, chociaż bywa to trudne w zgraniu terminów i wygospodarowaniu kilku godzin „wolnego”, warto się wybrać na taki wspólnotowy wypad.

Dla wspólnoty z Bornego Sulinowa spływ był też swego rodzaju pożegnaniem z duszpasterzem, który im towarzyszył we wzrastaniu w wierze. Ks. Sebastian wkrótce rozpocznie posługę w nowej roli w Koszalinie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma