Nowy numer 28/2018 Archiwum

Gdyby Dawid miał gitarę

Dla muzyków uwielbienia technika 
to za mało. – Bóg mówi do nas w dźwiękach 
– przekonują uczestnicy koszalińskich zajęć.

Tydzień w Akademii Rozwoju Talentów to ciężka praca: od rana do wieczora. Mimo to wokaliści z zapałem powtarzają nudne ćwiczenia, a muzyków trudno oderwać od instrumentów. 


Uwielbienie na ostro


Emilkę Boniewicz dobrze znają uczestnicy modlitewnych spotkań. Gra na keyboardzie i gitarze, ale ostatnio także na perkusji. – Jestem perkusistą „z Bożego namaszczenia” – śmieje się. – Bo po ludzku nigdy nie myślałam, że to dla mnie. A Bóg powołuje i podpowiada „spróbuj czegoś nowego” – dopowiada z szerokim uśmiechem. Emilka nie ma wątpliwości, że granie na chwałę Pana to coś innego niż zwykłe muzykowanie. – Można być świetnym technikiem i wcale się muzyką nie modlić. Bóg mówi do nas także w dźwiękach. Te warsztaty uczą, jak słuchać, co On chce nam powiedzieć naszym graniem i śpiewaniem – tłumaczy. Z siedziby Szkoły Nowej Ewangelizacji dobiegają przechodniów ostre gitarowe riffy, rytmiczny bas i mocne uderzenia perkusji. Uwielbienie także może być… ostre. – Słowo Boże zachęca nas do uwielbiania Pana pełną parą, nie na pół gwizdka. Takiego biblijnego uwielbienia mamy się uczyć: chwalcie Go przy dźwiękach cytry, harfy, bębnów. Ale myślę, że gdyby król Dawid miał gitarę elektryczną, to też by jej z powodzeniem używał – śmieje się Emilka. 


Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma