Nowy numer 24/2018 Archiwum

Polonez, belgijka, macarena przejdź do galerii

Pierwszy dzień pobytu uczestników Światowych Dni Młodzieży w Koszalinie zakończył się żywiołową zabawą.

Plan pobytu zagranicznych gości w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jest szczelnie wypełniony. Mimo, że od samego rana uczestniczyli oni we Mszy św., następnie zwiedzali Koszalin, pojechali do Darłowa, gdzie odbyli rejs po Bałtyku i prosto znad morza dotarli na zabawę przygotowaną przy koszalińskiej Szkole Katolickiej, zmęczenia na ich twarzach widać nie było.

Pod sceną stawili się także przedstawiciele rodzin, które goszczą pielgrzymów u siebie w domach. Wielu z nich włączyło się we wspólną zabawę. Kilkaset osób zatańczyło razem poloneza, belgijkę oraz macarenę.

Pielgrzymów przywitał bp Edward Dajczak. Końcowego błogosławieństwa udzielił zgromadzonym bp Alain de Raemy, biskup pomocniczy szwajcarskiej diecezji w Lozannie, który przyjechał do Koszalina razem ze swoją młodzieżą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma