Nowy numer 09/2024 Archiwum

Lato w "Nadziei"

Matki i dzieci z Centrum Kryzysowego nabierają sił na wakacyjnych wycieczkach.

Letnie miesiące osładzają sobie wypiekami z owocami, chmurne dni rozpogadzają wspomnieniami i oglądaniem zdjęć, a w pogodne wieczory grają w badmintona. Wakacje to dla Mieszkanek Domu dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi "Nadzieja" w Koszalinie nie tylko ciekawe zajęcia na terenie domu i aktywność sportowa na podwórzu przy ul. Harcerskiej.

Pracownicy ośrodka Caritas dbają o to, by ich podopieczni zebrali tego lata dobre wakacyjne wspomnienia. Jednym ze sposobów na nie są wycieczki.

Pod koniec lipca matki wraz z dziećmi wyjechały do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w pobliskim Manowie, zaś tydzień później, 2 sierpnia udały się do Łeby do Rodzinnego Parku Dinozaurów.

Nie tylko dzieciom służy taki relaks, także dla samych matek jest to chwila wytchnienia w nowym otoczeniu. Zarazem jest to okazja do wzmocnienia więzi pomiędzy mieszkankami Centrum Kryzysowego, co jest ważnym elementem terapii kobiet, które doświadczyły przemocy w swoich rodzinach.

- Wycieczka do Łeby miała charakter zarówno rozrywkowy jak i edukacyjny - powiedziała Judyta Kosiec, koordynator Centrum Kryzysowego dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi. - Nasi podopieczni mogli z bliska spotkać żywe zwierzęta, poznać rodzaje drzew i roślinność lasu.

Koordynatorka zapewniła, że ani dzieci, ani ich mamy się nie nudziły, bo atrakcji w parku było mnóstwo. - Największą był dla dzieci ogromny plac zabaw, zaś miłośnicy przepraw i wspinaczek zdobywali linaria i mini-ścieżki. Było dużo śmiechu i radości. Pogoda dopisała, wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Czekamy na kolejny wspólny wyjazd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy