Nowy numer 29/2021 Archiwum

Pielgrzymi miłosierdzia w drodze

Niemal 100-osobowa grupa wyruszyła 16 sierpnia z Koszalina w kierunku sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu.

Pielgrzymka odbywa się już po raz 16. Wśród uczestników są w tym roku osoby z Koszalina, Słupska, Szczecinka, Bornego Sulinowa, Zarańska, Białogardu czy Połczyna-Zdroju.

Grupie przewodzi ks. Łukasz Gąsiorowski. Oprócz niego posługę duszpasterską nad uczestnikami pielgrzymki sprawują ks. Sebastian Przybyła, ks. Konrad Rogala, ks. Łukasz Łukaszewicz i ks. Krzysztof Obolewicz.

Są także siostry zakonne: s. Elżbieta ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, s. Alberta, niepokalanka ze Szczecinka, i s. Amata i s. Monika ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego z Myśliborza.

W grupie idą osoby w różnym wieku, choć przeważa młodzież. - Miałam w tym roku bierzmowanie; moją patronką jest św. Faustyna. Chciałabym przeżyć jej urodziny razem z nią w Myśliborzu. Chcę też prosić o łaski na nowy rok szkolny - mówi Kasandra Żmuda z Koszalina.

- Chciałbym pokonać siebie. Nie przeraża mnie odległość - mówi 12-letni Adam. - Modlę się też o zdrowie dla mojego dziadka, który był harcerzem, tak jak ja jestem teraz.

- Modlę się o dobrego męża oraz o zdrowie dla mamy - dodaje Sara, która na "Myśliborską" wybrała się po raz pierwszy.

Pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, z racji Roku Miłosierdzia, ma wyjątkowy charakter. - Temat, nad którym pochylamy się tym razem, to "Miłosierdzie Boże w sakramentach". Każdego dnia chcemy zgłębić kolejny sakrament, aby odkryć, jak w nim objawia się Boże miłosierdzie, aby potem przejść do uczynków miłosierdzia, które mają być naszą odpowiedzią na to, co otrzymujemy od Boga w sakramentach - wyjaśnia ks. Sebastian Przybyła.

16 sierpnia rano, po Mszy św. w koszalińskiej katedrze, pielgrzymów na drogę pobłogosławił bp Edward Dajczak.

Pątnicy do Myśliborza dotrą 24 sierpnia. Następnego dnia wezmą udział w corocznych obchodach urodzin św. Faustyny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama