Nowy numer 20/2024 Archiwum

Bardzo mało czasu

Caritas zaprasza do wsparcia chorej na raka nauczycielki.

Pisaliśmy już o wyścigu z czasem, który toczą koszalinianie i nie tylko o życie Anny Wiktorowskiej, nauczycielki z II LO im. W. Broniewskiego w Koszalinie. Do wyścigu dołącza także Caritas. Na stronach Caritas Polska (w zakładce "Pomagam") dostępne jest konto bankowe, na które można wpłacać datki na ratowanie życia koszalinianki, natomiast parafie naszej diecezji, które zechcą wesprzeć akcję, przeprowadzą zbiórkę po niedzielnych Mszach św.

- Chcemy zachęcić wszystkich do wsparcia pani Ani Wiktorowskiej w walce z chorobą. Rozmawiałem z jej mężem, powiedział, że zostało bardzo mało czasu, by zebrać potrzebne środki - wyjaśnia ks. Tomasz Roda, dyrektor CDKK. - Dlatego postanowiliśmy otworzyć specjalne imienne konto, dostępne na stronie Caritas Polska. Mamy doświadczenie, że tym sposobem udaje się zebrać duże kwoty.

Ks. Roda przyznaje, że pracowników Caritas ujęła historia chorej nauczycielki. - Czujemy się zobowiązani także dlatego, że w większości szkół w diecezji działają Szkolne Koła Caritas. Aktywnie pracuje w nich i wzrasta duchowo wielu młodych ludzi. Tym bardziej zależy nam, żeby wesprzeć panią Anię, osobę, która służyła uczniom jako nauczyciel, przekazując im wiedzę, ale też formując na dojrzałych ludzi.

Przeczytaj także:

- Charytatywne karaoke

- Warto być porządnym

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy