Koszalińsko-Kołobrzeski

Koncert w dobrej sprawie

Po raz kolejny koszalińska Fundacja Zdążyć z Miłością szykuje dla miłośników dobrej muzyki nie lada ucztę. 5 listopada w Koszalinie wystąpi Grzegorz Turnau. Dochód z koncertu pomoże stworzyć świetlicę.

W kamienicy przy ulicy Jana z Kolna w Koszalinie od roku funkcjonuje mieszkanie chronione przygotowane i prowadzone przez fundację, kolejne będzie gotowe na początku października. Ale koszalińska fundacja nie zamierza spocząć na laurach.

- Wspólnota mieszkaniowa, do której należy kamienica nie jest w stanie sama wyremontować dachu, a my nie chcemy pozwolić na to, by wykonana już praca na pierwszym, a teraz także na drugim piętrze, poszła na marne. Podczas remontu trzeba było dosłownie podstawiać wiadra pod przeciekający dach. Dlatego zdecydowałyśmy się podjąć tego wyzwania - wyjaśnia Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes fundacji.

W zamian za remont dachu, wspólnota przekazuje do użytku fundacji poddasze. To około 100 metrów kwadratowych do zagospodarowania.

- Chcemy tam zorganizować świetlicę dla naszych podopiecznych. Będzie to również miejsce do pracy ze specjalistami, z którzy opiekują się naszymi mamami i dziećmi. Świetlica będze otwarta, chociaż myślimy przede wszystkim o podopiecznych instytucji, z którymi mamy podpisane umowy o współpracy, a więc Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - mówi Justyna Śmidecka, wiceprezes fundacji.

- Mamy też pewne plany na przyszłość. Myślimy o rozszerzeniu zakresu działań fundacji o zajęciu się seniorami. Świetlica byłaby też miejscem, w którym można byłoby właśnie dla nich organizować jakieś zajęcia - dodaje.

Na zrealizowanie zamierzeń, a więc na remont dachu i adaptację poddasza, potrzeba około 160 tys. zł. W ich zebraniu ma pomóc kolejny koncert charytatywny, na który fundacja wraz z Filharmonią Koszalińską zaprasza miłośników dobrej muzyki.

5 listopada w filharmonii wystąpi krakowski artysta Grzegorz Turnau wraz z zespołem. Bilety-cegełki w cenie 100 i 120 zł będzie można nabyć w Filharmonii oraz u pań z Fundacji.

Dzięki Fundacji Zdążyć z Miłością swoje miejsce w mieszkaniu chronionym znalazły 4 mamy i 7 dzieci. W drugim będą mieszkały 3 mamy i 5 dzieci. Mieszkanie chronione to miejsce, w którym otrzymują nie tylko bezpieczną przystań, ale także pomoc w stanięciu na własnych nogach.

- Jest duże zapotrzebowanie na tego typu mieszkania, więc cieszymy się, że dzięki wielu instytucjom, firmom, osobom prywatnym, udaje nam się podjąć wyzwania stworzenia takich miejsc. Dziękujemy wszystkim osobom, które chcą podzielić się cząstką swoich dóbr materialnych, mają wrażliwość i nie chcą - jak mówi papież Franciszek - spędzić życia wyłącznie na kanapie, ale dać coś z siebie - dodaje Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, zapraszając na listopadowy koncert.

Przedsięwzięcie objęła patronatem medialnym również nasza redakcja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..