Nowy numer 20/2024 Archiwum

Słupszczanie mogą wybrać

Program Wspierania Rodziny: „Dobry ojciec - fundament silnej rodziny”, „Warsztaty dla Taty”, „Szkoła dla Rodziców” - to jedna z propozycji zgłoszona do Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2017.

W ramach zadania zostaną zorganizowane: cztery otwarte spotkania dyskusyjne z udziałem specjalistów, którzy z racji posiadanego wykształcenia, jak i pracy w poradniach specjalistycznych (w tym rodzinnych) zmierzą się z tematem „Dobry ojciec - fundament silnej rodziny”, Szkoła dla Rodziców 2 grupy warsztatowe (każda dla 15 – 20 osób),  Warsztaty dla Taty 2 grupy warsztatowe (każda dla 10-18 osób), Warsztaty przygodowe 1 grupa (ojcowie z dziećmi). Grupę docelową stanowią mieszkańcy Słupska.

- Celem zadania jest zwrócenie uwagi mieszkańców na występujące w dzisiejszych czasach problemy wychowawcze w rodzinach i związkach, zachęcenie do aktywnej obecności mężczyzn i ojców  w życiu ich rodzin, a poprzez to nawiązanie do roli i funkcji rodziny w społeczeństwie - wyjaśnia Stanisław Frankiewicz, przewodniczący słupskiego oddziału Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

- Ze względu na kluczową rolę, jaką rodzina pełni w życiu społecznym i gospodarczym, ważne jest, aby promować większy udział ojca w procesie wychowania dzieci, jak i wspólne spędzanie czasu wolnego przez dzieci i rodziców. Należy propagować model życia rodzinnego, wskazywać na wychowawczą funkcję rodziny oraz przedstawiać pozytywny wizerunek rodziny wielodzietnej. Trzeba także promować działania prowadzone na rzecz modelu wychowania w rodzinie pełnej - dodaje.

O tym, czy zadanie to zostanie zrealizowane zdecydują sami słupszczanie. Zdecydują o tym w głosowaniu. Swoje głosy mogą oddawać do 25 września przez internet lub na karcie papierowej.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.slupsk.wybiera.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy