Nowy numer 22/2023 Archiwum

Młodzi w akcji

Bp Edward Dajczak spotkał się z przedstawicielami ruchów młodzieżowych działających w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Na spotkaniu 10 września przedstawiono także inicjatywę "Go 4 Peace", która zostanie zaproponowana uczestnikom Diecezjalnego Czuwania Młodych w Skrzatuszu jako możliwa forma osobistego zaangażowania się w życie Ewangelią na co dzień. Propozycja zrodziła się we wspólnocie młodzieżowej parafii w Kamen-Kaiserau w niemieckiej diecezji Paderborn. Tamtejszy proboszcz ks. Meinolf Wacker obecny będzie 17 września w Skrzatuszu i osobiście zachęci uczestników spotkania do zaangażowania się w inicjatywę.

Uczestnictwo w projekcie trwa jeden rok. Przystępując do niego, młody człowiek deklaruje się, że będzie żył według 6 punktów. Wśród nich jest m.in. codzienna lektura Ewangelii, konkretne zaangażowanie w Kościele na różnych polach, rozmowy o Bogu z bliźnimi. Każdy, kto przystępuje do projektu, otrzymuje drogą elektroniczną codzienne wskazówki w formie haseł, które pomagają wcielić w życie Ewangelię z dnia. Więcej o projekcje TUTAJ.

Na spotkaniu z przedstawicielami ruchów młodzieżowych 10 września bp Dajczak mówił też o rozpoczętym niedawno II Synodzie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wyraził pragnienie wsłuchania się również w głos młodzieży. Konkretne formy obecności młodych na synodzie zostaną przedstawione w odpowiednim czasie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast