Reklama

Zaiskrzyło także w Wałczu

Mieszkańcy miasta wyszli na ulice, aby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia w ramach ogólnopolskiej akcji "Iskra Miłosierdzia".

Grupy modlących się spotkały się w kilkunastu punktach w całym mieście, co było ewenementem w skali diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

O miłosierdzie Boże dla siebie, swoich rodzin i współpracowników, dla miasta, ojczyzny i całego świata, za pracujących, bezrobotnych i poszukujących pracy, za leżących w szpitalach i opiekujących się chorymi, za rządzących miastem i państwem - o to wszystko modlili się uczestnicy akcji, która w ma już w Włczu kilkuletnią tradycję.

Zaiskrzyło także w Wałczu   - Zaczęło się od tego, że jedna z naszych sióstr z Odnowy w Duchu Świętym odkryła, że wspólnota w Łodzi zorganizowała taką akcję. Postanowiliśmy do nich dołączyć - opowiada Jolanta Bauer z grupy działającej przy parafii pw. św. Antoniego. - Na początku modliliśmy się w 10 punktach na terenie całego miasta, z czasem było ich coraz więcej. Zapraszamy oczywiście do modlitwy osoby z innych wspólnot i one chętnie się przyłączają; zwykle było po 6 - 7 osób w każdym punkcie, teraz jest nas już ponad 20. Od roku modli się też z nami Młodzież Franciszkańska "Tau".

Pani Jolanta podkreśla też, że dla niej samej koronka jest jedną z najważniejszych modlitw. - Modlę się koronką codziennie o godz. 15 i wiem, że modli się tak wiele osób - mówi.

W tegorocznej akcji wzięła udział spora grupa wałeckiej młodzieży. - Jesteśmy tu, by ewangelizować mieszkańców Wałcza, dawać świadectwo i pokazywać, że młodzież też potrafi się modlić - mówią Pola i Magda. - Pokazanie, że wierzy się w Jezusa to nie jest żaden wstyd - dodają dziewczyny.

Zaiskrzyło także w Wałczu  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..