Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Różaniec na łączach

Bp Edward Dajczak zaprasza wszystkich diecezjan do wspólnej modlitwy różańcowej transmitowanej przez Internet.

Jest to już kolejna edycja akcji zapoczątkowanej kilka lat temu w Skrzatuszu. W 2012 roku bp Dajczak zaproponował uczestnikom Diecezjalnego Czuwania Młodych, aby wspólnie odmawiać jedną tajemnicę różańca, gromadząc się za pośrednictwem łączy internetowych.

Od tamtego czasu, taka modlitwa odbywa się w każdą środę października o godz. 21. W tym roku transmisje przeprowadzane będą z Domu Miłosierdzia w Koszalinie.

- Nie mogliśmy wybrać innego miejsca w Roku Miłosierdzia - powiedział bp Edward Dajczak na rozpoczęcie pierwszej transmisji, która odbyła się w środę 5 października, we wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

Spotkanie zakończyło się wspólnym odmówieniem modlitwy za diecezję. Biskup zachęca wszystkich ludzi dobrej woli, nie tylko młodzież, aby w pozostałe środy października zarezerwować sobie kilka minut na udział w transmisji.

Transmisje przeprowadza telewizja "Dobre Media".

Koszalin, 5 października: transmisja modlitwy różańcowej z Domu Miłosierdzia.   Koszalin, 5 października: transmisja modlitwy różańcowej z Domu Miłosierdzia. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma