Nowy numer 38/2021 Archiwum

Zwierciadło miłości Boga

Wystawienie kopii Całunu Turyńskiego zainaugurowało rok przygotowań do jubileuszu poświęcenia kościoła pw. św. Mikołaja w Wałczu.

W przyszłym roku, 10 października, wałecka świątynia obchodzić będzie 150. rocznicę poświecenia. Przygotowania do jubileuszu wspólnota parafialna rozpoczęła już w tym roku od sprowadzenia z Turynu kopii lnianego płótna, które okrywało Jezusa po zdjęciu z krzyża.

Historię Całunu przybliżył parafianom krótki film, a o jego znaczeniu opowiadał w kościele św. Mikołaja ks. prof. dr hab. Janusz Bujak.

- Kościół to miejsce spotkania z Bogiem, zwłaszcza poprzez sakramenty św., a ich źródłem jest Krzyż Chrystusa i Jego Zmartwychwstanie. Całun jest zwierciadłem tej wielkiej miłości Boga do człowieka, która objawiła się w Misterium Paschalnym - mówił i przypominał, że św. Jan Paweł II trzykrotnie pielgrzymował do Turynu, by modlić się przed płótnem, które nazwał „milczącym świadkiem jednej z kart Ewangelii”.

- Nasze spojrzenie na kopię Całunu, możliwość dotknięcia - za jej pośrednictwem - ran Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, pobudza nas do wdzięczności za Bożą miłość, za nasze zbawienie, i za ten kościół parafialny, w którym przez 150 lat tak wielu ludzi modliło się, spotykało Chrystusa w sakramentach św. i otrzymywało Jego łaski - mówią parafianie od św. Mikołaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama