Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kocham, słucham, modlę się

W taki nietypowy sposób skrót KSM rozwinęli członkowie stowarzyszenia, którzy uczestniczyli w weekendzie formacyjnym w Podczelu.

W spotkaniu, które odbyło się 21-23 października pod hasłem: "Kocham, słucham, modlę się", wzięło udział ok. 70 osób, m.in. z Sycewic, Krzyża Wielkopolskiego, Kołobrzegu, Koszalina i Wałcza. Dni formacyjne KSM organizuje 3 razy w roku. Tym razem prowadził je ks. Andrzej Zaniewski, asystent diecezjalny stowarzyszenia.

Jak podkreśla Violetta Raczkowska, prezes Zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, wśród uczestników listopadowych dni formacyjnych było wiele nowych osób, zainteresowanych wstąpieniem do tej organizacji. To daje nadzieję na przyszłość, ponieważ stałym problemem ruchów młodzieżowych jest duża rotacja osób. Młodzi ludzie albo opuszczają swoje miejsce zamieszkania ze względu na studia, albo naturalnie wyrastają z ruchów młodzieżowych, albo też tracą zapał.

Obecnie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej działa 12 oddziałów KSM, do których należy ok. 200 osób. Duża wspólnota tworzy się np. w Krzyżu Wielkopolskim. Jak informuje V. Raczkowska, podczas święta patronalnego KSM, czyli w Niedzielę Chrystusa Króla, być może aż 30 nowych osób z tego oddziału złoży w katedrze swoje przyrzeczenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama