Nowy numer 38/2021 Archiwum

Białogardzianie w aureolach

Mieszkańcy nieba zeszli na ziemię i stawili się na Mszy św. w białogardzkim kościele Mariackim.

Przebrani za świętych i błogosławionych najmłodsi białogardzianie przemaszerowali dookoła świątyni, śpiewając pieśni.

Pomysłowość przebrania, fantazję i urodę stroju uczestników zabawy oceniał proboszcz białogardzkiej parafii, ks. Witold Karczmarczyk, który nagradzał przyszłych kandydatów na ołtarze upominkami oraz masą słodkości.

Niedzielna Msza św. była kulminacją świętowania, które dla dzieci z Białogardu zaczęło się już w piątek. Już po raz trzeci uczniowie i katecheci Szkoły Podstawowej Nr 3 przebrali się za swoich patronów, ulubionych błogosławionych i świętych oraz anioły. W szkolnych ławkach i na korytarzach przez cały dzień można było spotkać ponad setkę postaci wyniesionych na ołtarze.  

- W Uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy znanych i nieznanych nam świętych oraz pamiętamy o tych z naszych rodzin, którzy odeszli do wieczności. W tym dniu licznie odwiedzamy cmentarze, zapalamy znicze, kupujemy kwiaty oraz pamiętamy w modlitwie.

W szkole bal Wszystkich Świętych był okazją do poznania wielu świętych, którzy byli tacy sami jak my, a zostali ogłoszeni przez Kościół błogosławionymi i świętymi - mówi s. Damaris Pawłowska, katechetka.

Dla wszystkich dzieci w szkole i w parafii były nagrody ufundowane przez księdza proboszcza.

Relację nadesłała s. Damaris Pawłowska

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama