Nowy numer 21/2018 Archiwum

Mali kandydaci na ołtarze

Zamiast się zżymać na grasujące po ulicach wampiry i zombiaki, coraz częściej dorośli proponują dzieciom alternatywę: przebierz się, ale za świętego. I spróbuj go naśladować.

Przy okazji zabawy podsuwają dobre wzorce i zapraszają do znalezienia przyjaciela w niebie.

Marta od gotowania

W Szczecinku w tym roku najpopularniejsze były anioły. Ale i Najświętsze Panienki licznie się stawiły na salę balową, nie brakowało też świętych koronowanych głów. Karolina przebrała się za św. Martę z Betanii. – Bo lubię gotować. A Pan Jezus zawsze u Marty mógł dobrze zjeść – wyjaśnia rezolutnie. Bal zorganizowany przez szczecinecką wspólnotę Domowego Kościoła bardzo jej się spodobał. – To lepsze niż Halloween i żebranie o cukierki. Lepiej pobawić się ze świętymi – mówi poważnie dziesięciolatka. Wtórują jej koleżanki Martyna i Jula. Julka przebrała się za anioła i przyznaje, że chciałaby być też taka na co dzień, choć po chwili zastanowienia dodaje, że nie zawsze jej się to udaje. A Martynie pomysł na przebranie podsunęła Karolina. – Jestem św. Weroniką, która otarła twarz Jezusowi idącemu na ukrzyżowanie – wyjaśnia i wyciąga z kieszonki chustę z wizerunkiem Pana Jezusa. Św. Paweł na co dzień też ma na imię Paweł. – On nie zawsze był przyjacielem Jezusa, ale się nawrócił.

Dostępne jest 24% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma