Nowy numer 33/2018 Archiwum

Chcemy o nich pamiętać

Niewiele trzeba, żeby w dobie mody na Halloween, kultywować polską tradycję.

Małgorzata Miszczuk, opiekunka Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej im. Ratowników Morskich w Dąbkach koło Darłowa, co roku w listopadzie mobilizuje swoich podopiecznych do wizyty na miejscowym cmentarzu. To okazja do tego, by nauczyć młodych wolontariuszy, że prócz miłosierdzia czynionego wobec ubogich, ważne są również uczynki miłosierne co do duszy i że modlitwa za zmarłych jest realną pomocą. Dlatego młodzi przygotowali znicze z logo SKC i inskrypcją, że pamiętają o modlitwie za dusze zmarłych, których zamierzali odwiedzić.

Ani opiekunki, ani uczniów nie przestraszyła tegoroczna słota. Choć zacinał deszcz, wybrali się na miejscowy cmentarz, na groby zmarłych związanych ze szkołą - To nasi niezapomniani: pani od matematyki oraz kierowca naszego autobusu szkolnego - wyjaśnia Małgorzata Miszczuk. - Na cmentarzu na ich grobach zapaliliśmy znicze i pozostaliśmy chwilę w zadumie oraz modlitwie. Tak szybko odchodzą, ale my o nich pamiętamy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma