Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zakończenie Roku Miłosierdzia

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w kilkunastu kościołach w Roku Miłosierdzia znajdowały się Drzwi Święte. 13 listopada zamknięto niektóre z nich.

W niedzielę 13 listopada Drzwi Święte zamknięto w Bazylice w Kołobrzegu, w sanktuarium na Górze Chełmskiej, w kościołach pw. Miłosierdzia Bożego w Miastku oraz w Pile, w kościołach Mariackich w Sławnie oraz w Świdwinie.

W najbliższą niedzielę, czyli 20 listopada bp Edward Dajczak zamknie Drzwi Święte w koszalińskiej katedrze podczas Mszy św. o godz. 10. Tego samego dnia bp Krzysztof Włodarczyk przewodniczyć będzie Mszy św. o godz. 18, podczas której zamknięte zostaną Drzwi Święte w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku.

Również 20 listopada, bp Paweł Cieślik zamknie Drzwi Święte w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.30. W najbliższą niedzielę uroczyste zakończenie Roku Miłosierdzia odbędzie się także podczas Mszy św. o godz. 12 w diecezjalnym sanktuarium w Skrzatuszu.

Dzień wcześniej, czyli 19 listopada Drzwi Święte zostaną zamknięte w sanktuarium św. Józefa w Słupsku. Mszy św. o godz. 18 przewodniczyć będzie bp Edward Dajczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama