Nowy numer 33/2018 Archiwum

Czy jedność jest możliwa?

W koszalińskiej katedrze uroczystej Eucharystii w Narodowe Święto Niepodległości przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk. – Szukajmy jedności nie poprzez określanie wspólnego wroga i zwieranie szyków przeciw niemu – wzywał w homilii.

Razem z innymi wiernymi we Mszy św. w katedrze 11 listopada uczestniczyli politycy różnych opcji. Byli wśród nich parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej oraz Kukiz’15. Nie zabrakło także samorządowców. Modlili się do tego samego Boga. Czy o to samo? Tłumacząc, na czym polega prawdziwa jedność, bp Włodarczyk powiedział, nie tylko do polityków: – Nie chodzi o uniformizm. Każdy z nas jest inny, jedyny i niepowtarzalny. Nawet tutaj, na Eucharystii, są ludzie różnych powołań i zadań, a jednocześnie jesteśmy braćmi i siostrami. To właśnie na Eucharystii najbardziej widać, że jest możliwe, aby, zachowując odrębność spojrzenia na różne sprawy, być jedno.

Dostępne jest 43% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma