Nowy numer 08/2024 Archiwum

Zapal świecę i pomóż

Od pierwszej niedzieli Adwentu rusza sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Każda ze świec z charakterystycznym logo kampanii, która już przyjechała do naszych parafii to konkretna pomoc dla najmłodszych. Część uzyskanego ze sprzedaży świec dochodu pozostanie w parafiach, część trafi do Caritas w diecezji, a część na konto Caritas Polska. 5 zł za małą świecę, 15 – za dużą to dofinansowanie dożywiania, edukacji, leczenia i wakacji najuboższym dzieciom z diecezji.

- Cały dochód przeznaczany jest dla dzieci. To nie tylko wakacyjny wypoczynek, ale także zajęcia na świetlicy środowiskowej w Słupsku, w Koszalinie i Pile i te organizowane przez parafialne zespoły Caritas, wyrównywanie szans czy wsparcie materialne. Zapalana na naszych stołach świeca jest symbolem otwartości naszych serc na tych, którzy potrzebują wsparcia - mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Ale rozprowadzane przez wolontariuszy Caritas świece to nie tylko symbol, to przede wszystkim konkretna pomoc i radość, którą możemy sprawić także sobie.

- W ubiegłym roku rozprowadziliśmy 56 tys. świec małych i blisko 9 tys. świec dużych. Dzięki nim mogliśmy zorganizować wypoczynek dla 1200 dzieci. Jest w obdarowywaniu tak, że szczęście odczuwa nie tylko ten, który otrzymuje, ale również ten, który daje. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w świątecznych akcjach organizowanych przez Caritas: Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom i ruszającej wkrótce Pustej Choince, która w tym roku dedykowana jest małym podopiecznym hospicjum domowego - dodaje ks. Roda.

Od 2000 r. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom posiada wymiar ekumeniczny. Biorą w nim udział również Diakonia Kościoła Ewangelickiego i Eleos Kościoła Prawosławnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy