Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pomogą. Błyskawicznie

W darłowskim hospicjum wolontariusze szkolą się, by coraz skuteczniej nieść pomoc. Także tę pierwszą.

Wolontariat wymaga nie tylko poświęcenia serca i czasu, ale także solidnego przygotowania. Rozumieją to wolontariusze zgromadzeni przy Hospicjum Caritas im. bp. Czesława Domina w Darłowie. Wśród szkoleń zaplanowanych na najbliższe miesiące w ostatnią sobotę listopada znalazł się także kurs pierwszej pomocy.

W placówce na kilkugodzinnym szkoleniu zebrali się wolontariusze oraz szkolący ich ratownicy z Maltańskiej Służby Medycznej.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w hospicyjnej kaplicy, której przewodniczył ks. Wojciech Nowotarski, duszpasterz ratowników maltańskich. Po części teoretycznej wolontariusze przystąpili do treningu zachowań w sytuacjach nagłych. Uczyli się układać poszkodowanych w pozycji bezpiecznej, wykonywać masaż serca i sztuczne oddychanie.

- To był wspaniały, ubogacający obie strony czas - powiedziała posługująca w hospicjum s. Nikodema ze Zgromadzenia Serca Jezusa Miłosiernego. - Ratownicy ze służby maltańskiej wykazali się nie tylko profesjonalizmem, ale także niezwykłą otwartością. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama