Nowy numer 28/2018 Archiwum

Na dobry początek

Ponad 100 osób związanych z Ruchem Szensztackim wzięło udział w adwentowym dniu skupienia, który odbył się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym.

Do Koszalina przyjechali przedstawiciele różnych gałęzi Ruchu Szensztackiego: rodzin, młodzieży oraz sióstr. Dzień skupienia był okazją do dobrego wejścia w adwent, ale także w nowy rok formacji.

Wybrano także nowych animatorów diecezjalnych Rodzin Szensztackich. Beata i Leon Drozdowscy z Darłowa zastąpili Teresę i Pawła Jędraszczyków z Barwic.

Spotkanie rozpoczęło się konferencją na temat: "Razem z Tobą, Ojcze", którą wygłosił o. Arkadiusz Sosna, ojciec szensztacki z Józefowa pod Warszawą. Po konferencji uczestnicy spotkania rozeszli się do małych grup, aby podzielić się swoimi refleksjami na temat usłyszanego słowa.

W programie skupienia znalazła się także adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której członkowie ruchu mogli skorzystać ze spowiedzi. Mszy św. w kaplicy CEF przewodniczył bp senior Paweł Cieślik, protektor Ruchu Szensztackiego w Polsce.

Dzień skupienia zakończył się modlitwą i rozesłaniem w sanktuarium na Górze Chełmskiej.

Sobota, 3 grudnia: bp Paweł Cieślik z młodzieżą i s. Aleksandrą.   Sobota, 3 grudnia: bp Paweł Cieślik z młodzieżą i s. Aleksandrą. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma