Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ściany dodają koloru

Do tej pory straszyły szarością, odrapanym tynkiem i wulgarnymi napisami. Teraz dodają uroku, ciekawią i poprawiają humor. Przejścia w centrum Słupska zmieniają swoje oblicze. Wszystko za sprawą murali.

Mieszkańcy i turyści, którzy spacerując ulicami Słupska, wędrowali między kościołem Mariackim a Teatrem Lalki Tęcza, musieli przejść przez obskurną bramę w jednym z bloków. Wykonane sprayem napisy, porozrzucane po alkoholu butelki nie były dobrą wizytówką. Aż do początku listopada, kiedy to brama zamieniła się w bajkową przestrzeń. – Przypomina trochę pracownię pobliskiego teatru, w której powstają lalki wykorzystywane w trakcie spektakli dla najmłodszych widzów – mówi Magdalena Mijewska, dyrektor Wydziału Kultury w słupskim urzędzie. Na ścianie bajkowe postacie uśmiechają się do przechodniów, a ci zatrzymują się i fotografują. – To pewnie uczniowie ze słupskiego plastyka tak upiększyli tę ścianę? Pięknie – mówi jedna z pań podziwiających mural, czyli ścienne malowidło. Z błędu wyprowadza ją szefowa Wydziału Kultury. – Za jego wykonanie odpowiada Good Looking Studio, czyli grupa artystów z Warszawy. To oni załatwili sponsora, który ufundował m.in. farby. Miasto nie zapłaciło za to nic – podkreśla. Ale za to korzysta, bo kolorowe obrazy na ścianach budzą zachwyt.

Dostępne jest 29% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma