Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Udała się kwesta w marketach

Zakończyła się przedświąteczna zbiórka żywności Caritas "Tak, pomagam".

Akcja znowu się powiodła. W sobotę 10 grudnia po półtorej dnia oczekiwania na klientów sklepów spożywczych, wolontariusze zebrali wiele ton żywności, która jeszcze przed świętami trafi do osób bezdomnych i ubogich.

- Do tegorocznej zbiórki włączyło się 35 parafii w całej diecezji - informuje Agnieszka Filipczuk, koordynatorka Caritas diecezjalnej. - Dyżury w sklepach sieci Biedronka, Polo Market i Lewiatan podjęło ok. 800 wolontariuszy. Są to członkowie parafialnych i szkolnych Caritasów oraz harcerze z ZHP. Zachęcają wchodzących do sklepu do udziału w zbiórce i rozdają ulotki informujące, co może się przydać potrzebującym żywności na święta. Zresztą klientów nie trzeba specjalnie namawiać, czas przed Bożym Narodzeniem najlepiej wpływa na hojny gest.

Harcerze z ZHP podjęli dwugodzinne dyżury, żeby promować akcję Caritasu "Tak, pomagam"   Harcerze z ZHP podjęli dwugodzinne dyżury, żeby promować akcję Caritasu "Tak, pomagam" Katarzyna Matejek /Foto Gość W jednym z koszalińskich marketów klientów witał Igor Trębacz z gimnazjum nr 3. Jako harcerz z drużyny "Horyzont" regularnie uczestniczy w podobnych akcjach. Podobnie robią jego koledzy z drużyny i całą jego klasa. Dla Igora więc regularne bezinteresowne pomaganie to norma.

- Uważam, że każdy powinien od czasu do czasu ruszyć się sprzed telewizora lub komputera i zrobić coś dobrego dla innych. Lub przynajmniej dla samego siebie, np. pójść na spacer - mówi harcerz.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma