Nowy numer 46/2018 Archiwum

Zachowaliśmy się jak trzeba

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z parafii w Czarnem zorganizowały zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej koleżanki i chorego kolegi z ich miasta.

Dzieci, z pomocą rodziców, upiekły pierniczki, które sprzedawały 17 grudnia podczas miejskiego kiermaszu bożonarodzeniowego.

Przygotowane przez dzieci słodkości były chętnie kupowane, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na leczenie Klaudii i Łukasza. - To propozycja samych dzieci - podkreśla s. Małgorzata Książak ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, koordynatorka akcji.

Klaudia to 15-letnia dziewczyna cierpiąca na białaczkę. Łukasz, chłopak z zespołem Downa, także choruje na nowotwór złośliwy. Ich rodzin nie stać na leczenie, które wymaga choćby częstych podróży do placówek medycznych oddalonych od ich miejsca zamieszkania.

- Ważne w tej inicjatywie było to, że dzieci mogły chociaż w ten sposób praktycznie zrealizować słowa patronki swojej szkoły Danuty Siedzikówny "Inki" i z dumą powiedzieć: "Zachowaliśmy się jak trzeba" - cieszy się s. Małgorzata.

Czarne, 17 grudnia. Dzieci podczas akcji na rzecz chorego kolegi i chorej koleżanki wraz ze swoją opiekunką s. Małgorzatą   Czarne, 17 grudnia. Dzieci podczas akcji na rzecz chorego kolegi i chorej koleżanki wraz ze swoją opiekunką s. Małgorzatą Andrzej Remus

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy