Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W poszukiwaniu świętego spokoju

Rwetes akademika, uczelni, klubów. Cisza studentowi niezwyczajna. Można to zmienić.

Jak? Zapakować torbę i wyjechać na wieś. Niekoniecznie samotnie. Można i w większym gronie, oby tylko zarezerwować parę godzin na ciszę, nie tę nocną, ale tę w dzień, przeżytą jak najbardziej świadomie.

Jak w filmie

Obecnie jest ich w koszalińskim duszpasterstwie akademickim ok. dwudziestu. Niemal wszyscy przystali na propozycję opiekuna ks. Remigiusza Szauera, by na ostatni przedświąteczny weekend wybrać się do Lipia. W domu sióstr ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej zaplanowali rekolekcje pt. „W poszukiwaniu świętego spokoju”. – Świętego, bo przeżytego w obecności Bożej – wyjaśnia ks. Szauer. Pomaga im w tym „strefa ciszy”. To kilka trzygodzinnych odcinków, w których zachowywane jest święte milczenie. W tym czasie mogą być w kaplicy, na spacerze lub we własnym pokoju. Mogą medytować nad zadanym fragmentem Pisma Świętego, skorzystać ze spowiedzi, rozmyślać o swoich sprawach albo po prostu odpocząć. Nie mogą jedynie przeszkadzać innym. Ale raczej im to nie w głowie – podoba im się, że tak razem milczą.

Dostępne jest 25% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma