Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie bądź Scrooge’em

Przed sceną gromada maluchów na materacach, oczy wpatrzone w kukiełki. Klasyczna „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa trochę bawi, a trochę przestrasza, głównie jednak poucza, że święta to dobry czas na okazywanie serca.

Powód przedstawienia jest zacny, bo dochód ze spektaklu, czyli dobrowolny datek do puszki, przeznaczony jest na wsparcie dzieci z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Filia Koszalin. To kolejne działanie parafii pw. św. Wojciecha na rzecz pacjentów tej placówki. Od początku Adwentu wierni mogli zrobić im prezent, zdejmując – w ramach akcji „W urodzinowym prezencie dla Jezusa” – bombki z kościelnej choinki, w zamian składając datek w wysokości 50 złotych. Gdy więc stanęło przed proboszczem ks. Andrzejem Hryckowianem małżeństwo aktorów z teatru Frajda, proponując, że wystawią za darmo „Opowieść wigilijną”, oby na dobry cel, nie wahał się. – Hospicjum dziecięce – zaproponował.

Dostępne jest 18% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma