Nowy numer 46/2018 Archiwum

Stypendium czeka

Więcej pieniędzy za 2016 rok na koncie Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" otwiera drogę do programu stypendialnego nowym kandydatom z diecezji.

Do 15 stycznia można przysyłać zgłoszenia kandydatów - uczniów gimnazjów, szkół średnich i studentów - do programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja upamiętnia pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie jego nauczania oraz wsparcie zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miejscowości.

- Fundacja nie tylko zapewnia stypendia socjalne i naukowe, ale też troszczy się o wychowanie młodzieży. Przyjmując kandydatów do programu, chcemy zająć się całym człowiekiem, nie tylko zabezpieczyć jego potrzeby materialne - mówi ks. Paweł Wojtalewicz, koordynator diecezjalny FDNT. - Realizujemy to m.in. poprzez rekolekcje, spotkania formacyjne, obozy wakacyjne.

Kandydatury mogą nadsyłać sami zainteresowani oraz osoby postronne, jednak potrzebna jest zgoda kandydata i skompletowanie przez niego wymaganych dokumentów. Większość osób przystąpiło do programu stypendialnego dzięki informacji od innych stypendystów FDNT, nieliczni także za sprawą zgłoszenia przez katechetę, proboszcza, pedagoga.

- Fenomenem tej pomocy stypendialnej jest to, że może ona trwać począwszy od gimnazjum aż do ukończenia studiów wyższych. Dopiero gdy stypendysta kończy studia, zwalnia miejsce dla kolejnej osoby. Jednak tegoroczny, dodatkowy nabór wynika z pozyskania przez fundację większych niż dotychczas pieniędzy podczas październikowej zbiórki w Dniu Papieskim oraz od innych donatorów. Dzięki temu w 2017 r. zamierzamy objąć opieką fundacji 70 stypendystów z naszej diecezji - wyjaśnia ks. Wojtalewicz.

Kryteria, jakie muszą spełnić kandydaci to: pochodzić z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, wykazać się średnią ocen nie niższą niż 4,8 w gimnazjum i 4,5 w szkole średniej, wykazać się średnim dochodem miesięcznym (brutto) na osobę w rodzinie nie przekraczającym 1400 zł.

Kandydaci do stypendium najpierw przesyłają swoje zgłoszenie oraz dane (imię i nazwisko; adres zamieszkania; nazwa i adres szkoły; klasa; średnia ocen z ostatniego półrocza; adres mailowy; telefon kontaktowy) do koordynatora diecezjalnego FDNT, ks. Pawła Wojtalewicza, na adres e-mail: dyrektor@cef.koszalin.pl.

Po zakwalifikowaniu przez FDNT w Warszawie wypełniane są dalsze formalności.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy