Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nieznaczny wzrost praktyk religijnych

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował wyniki badań praktyk religijnych w Polsce. Wzrost zanotowała m.in. diecezja koszalińsko-kołobrzeska.

Opublikowane wyniki dotyczą roku 2015. Tradycyjnie, najlepiej wypadły diecezje południowo-wschodnie. Największy odsetek uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych odnotowano w diecezji tarnowskiej (70,5 proc), rzeszowskiej (64,3 proc.) i przemyskiej (58,5 proc.).

Nieznaczny wzrost praktyk religijnych odnotowano w diecezjach, które od lat w badaniu dominicantes i communicantes wypadają najsłabiej. W archidiecezji łódzkiej liczba chodzących do kościoła wzrosła z 24,8 proc. do 26,6 proc., w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej - z 24,9 do 26, a w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej - z 25,8 do 26,2.

Badania dominicantes i communicantes, czyli uczęszczających na Mszę św. w niedziele oraz przystępujących do Komunii św., prowadzone są w Polsce od roku 1980.

Szersza relacja z ogłoszenia najnowszych wyników badań TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma