Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Koszalinianie na pomoc Syryjczykom

Kilka rodzin z Aleppo otrzyma wsparcie finansowe dzięki hojności uczestników koszalińskiego Orszaku Trzech Króli.

Nie tylko przejmującą "Kolędą syryjskich i polskich Rodzin" wyśpiewaną na zakończenie Orszaku Trzech Króli koszalinianie podkreślili solidarność z mieszkańcami objętej wojną Syrii. W ruch poszły także portfele. Wielu uczestników styczniowej procesji zareagowało na apel bp. Krzysztofa Zadarki przewodniczącego uroczystościom w katedrze i na ulicach miasta, wrzucając datki do puszek.

Kwestę przeprowadziła diecezjalna Caritas, która włączyła się w ogólnopolską kampanię "Rodzina rodzinie".

Jak informuje Igor Arczyński z centrali Caritas w zbiórkę zaangażowali się młodzi wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii św. Ignacego Loyoli oraz z franciszkańskiej Grupy Ewangelizacyjnej.

- Cieszymy się, że koszalinianie okazali taką życzliwość syryjskim rodzinom - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas DKK. - Dzięki temu podczas orszaku zebraliśmy kwotę 5177 złotych. To znaczna pomoc dla rodzin, które mamy pod opieką.

Diecezjalna Caritas opiekuje się bowiem kilkoma syryjskimi rodzinami zamieszkałymi w Aleppo. Zebrane w diecezji pieniądze trafią bezpośrednio do beneficjentów. Pozwolą też rozszerzyć opiekę na kolejne rodziny.

Prócz Koszalina kwestę "Rodzina rodzinie" przeprowadziło także 6 Parafialnych Zespołów Caritas z terenu diecezji.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma