Nowy numer 21/2020 Archiwum

Wilki wróciły na Pomorze

Jeszcze 20 lat temu nie było ich u nas wcale. Pod koniec lat 90. pojawiły się w miejscach, gdzie trudno spotkać ludzi: na poligonach. Teraz zamieszkują pomorskie lasy.

Te najbliżej stolicy diecezji, Koszalina, to wilki żyjące w okolicach Polanowa. – Na pewno można powiedzieć, że jedna duża wataha składająca się z 5 osobników, żeruje w północnej części Nadleśnictwa Polanów, w okolicy Krągu, Buszyna – wymienia Jacek Todys, nadleśniczy z Polanowa. – To prawdopodobnie wataha rodzinna. Poza tym jednego lub dwa wilki obserwuje się w okolicy Rzeczycy, Podgóry, Białej. To raczej młodociane osobniki, poszukują jeszcze swojego stada, toteż przemierzają duże odległości; możliwe też, że opuściły już nasze tereny.

O tym dlaczego tracą strach przed człowiekiem i nie zmykają na jego widok czy jak przed kilkudziesięciu laty na sam ludzki zapach; o dowodach na ich istnienie w naszym pobliżu; o tym komu zagrażają i jak się zachować, gdy się je spotka -- można przeczytać w papierowym wydaniu najnowszego Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego (nr 3).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama