Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Teraz modlitwę uprosisz on-line

W Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie zainstalowano Skrzynkę Intencji. Zanim nabierze realnych kształtów, spełnia swoją rolę poprzez łącza internetowe.

Skrzynka Intencji jest odpowiedzią domowników na liczne prośby o modlitwę. Szczególnych domowników Domu Miłosierdzia Bożego - powstałej 8 grudnia ubiegłego roku Wspólnoty Życia, grupy 6 osób, które żyjąc w pewnym odosobnieniu wiodą wspólnotowe życie modlitwy, formują się duchowo i intelektualnie, rozeznają powołanie własne i dzieł Domu Miłosierdzia.

- Podczas modlitw, na które gromadzimy się kilka razy w ciągu dnia - wyjaśnia Adrian Bohatkiewicz ze Wspólnoty Życia i wymienia adorację, Brewiarz, Różaniec oraz poniedziałkową modlitwę do Ducha Świętego - spostrzegliśmy, że w naszych sercach jest pragnienie wstawiania się nie tylko w intencjach własnych czy Domu Miłosierdzia, ale też ogólnych: za diecezję, biskupa oraz ludzi, którzy powierzali nam swoje troski. Zaczęliśmy regularnie oddawać te wszystkie sprawy Panu Bogu.

Stąd już niedaleko było do myśli, by akcję rozszerzyć. - Wpadliśmy na pomysł, by założyć Skrzynkę Intencji i zaprosić do udziału w owocach naszej modlitwy osoby, które spotykają się z nami poprzez internet, na naszej stronie internetowej czy fejsbuku - wyjaśnia A. Bohatkiewicz.

- To dopiero początek naszej akcji. Myślimy o założeniu także materialnej Skrzynki Intencji, która byłaby dostępna w Domu Miłosierdzia. Wówczas ludzie, zwłaszcza ci, którzy nie korzystają z internetu, mogliby składać w niej swoje intencje na kartkach.

Obecnie można poprosić o modlitewne wstawiennictwo poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Domu Miłosierdzia lub TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy