Nowy numer 37/2021 Archiwum

Znajdź seniora

I zaproponuj mu dzienny pobyt wśród rówieśników. 50-100 seniorów przyjmie od 16 marca koszaliński Dom Miłosierdzia Bożego.

Dom Miłosierdzia znany jest z wielu inicjatyw dedykowanych osobom potrzebującym wsparcia, ubogim. Tym razem propozycja jest skierowana w pierwszym rzędzie do osób starszych i zarazem samotnych, ale niekoniecznie mających złą sytuację materialną.

- Chcemy zatroszczyć się o ludzi samotnych. To realizacja marzeń związanych z powstaniem Domu Miłosierdzia - wyjaśnia ks. Radosław Siwiński, dyrektor placówki. - Ponieważ od początku chcieliśmy zająć się osobami starszymi. Wciąż pracujemy nad projektem domu spokojnej starości, ale zanim uda nam się go zrealizować, chcemy zaprosić osoby starsze do dziennej świetlicy w naszym domu. Proponujemy im regularne spotkania od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.

Momentem startowym nowej inicjatywy będzie ważna data w historii Domu Miłosierdzia, 16 marca br., kiedy to placówka będzie obchodziła mały jubileusz: 5-lecie od zakupu budynku przy ul. Monte Cassino 7, obecnej siedziby stowarzyszenia.

Możliwość otwarcia grupy wiąże się nie tyle z warunkami lokalowymi, bo pomieszczenia do zagospodarowania w Domu Miłosierdzia czekają od dawna, co z kadrą, której można powierzyć długofalowe zadanie. - Udało nam się znaleźć koordynatora projektu oraz osoby, które podejmą się prowadzenia zajęć z seniorami - wyjaśnia ks. Siwiński. Na bywalców świetlicy czekają więc opiekunowie, którzy poprowadzą zajęcia artystyczne, integracyjne, wykłady. Nie zabraknie także regularnej modlitwy (Różaniec, adoracja) i formacji duchowej.

Do dyspozycji seniorów będą liczne sale na pierwszym piętrze budynku, jadalni i wyższych kondygnacjach. W ramach zajęć placówka zapewnia bezpłatny posiłek - obiad.

Dom Miłosierdzia jest gotów przyjąć 50-100 osób. Dlatego zwraca się do mieszkańców Koszalina o pomoc w rozpowszechnieniu zaproszenia do świetlicy dla seniorów. - W najbliższych tygodniach pojawimy się także w koszalińskich parafiach, żeby te środowiska pomogły nam znaleźć ludzi samotnych, którzy zechcą w naszym domu poczuć się jak u siebie - powiedział ks. Siwiński.

Zgłoszenia przyjmowane będą w Domu Miłosierdzia, a po ogłoszeniu naboru w koszalińskich parafiach, także u proboszczów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama