Nowy numer 42/2021 Archiwum

Trampolina z twoich pieniędzy

W ramach kampanii "Pomagam bliźniemu" Caritas diecezji zaprasza do wsparcia jej podopiecznych pieniędzmi z podatku za rok 2016.

- To piękna okazja, by zrobić ze swoimi pieniędzmi coś dobrego, bo każdy z nas może zadecydować o tym, co będą wspierały pieniądze z jego podatków - powiedział dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda. - To mogą być niewielkie kwoty, ale w przełożeniu na liczbę osób, które zechcą się z nami tym podzielić, uzyskujemy sumę, dzięki której funkcjonuje wiele dobrych dzieł w diecezji.

Z roku na rok ta suma rośnie, ponieważ Caritas cieszy się dużym zaufaniem społecznym. Jednak wciąż potrzebna jest dobra kampania informacyjna, bo potrzeb w rozległej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jest wiele.

- Fundusze z 1 proc. przeznaczamy na działalność charytatywną w diecezji - wyjaśnia dyrektor. - Finansujemy z tych zasobów funkcjonowanie domu hospicyjnego w Darłowie, koszalińskiego Domu Samotnej Matki, bursy szkolnej w Szczecinku, świetlic środowiskowych i wielu innych. Wspieramy także rehabilitację osób starszych i niepełnosprawnych, wypoczynek dzieci i młodzieży.

Ks. Roda przekonuje, że przekazanie 1 proc. podatku na działalność Caritas to ofiarowanie ludziom szans, które nierzadko stają się trampoliną do lepszego życia.

- W przypadku bursy jest to pomoc chłopcom, m.in. z popegeerowskich wsi, którzy dzięki dobrej opiece, wychowaniu ku wartościom, mają możliwość skończenia szkoły, zrobienia matury i ogólnie mówiąc wyrównania szans z rówieśnikami z miast. Namawiam do podzielenia się z Caritas 1 procentem podatku, ponieważ to jest realna pomoc skierowana do diecezjan, którzy są obok nas.

Koszalińska Caritas oferuje pomoc w przygotowaniu rocznego rozliczenia podatku PIT wszystkim podatnikom, którzy zechcą jej przekazać 1 proc. podatku. Osoby, które chciałyby skorzystać z tej pomocy, mogą przyjść z odpowiednimi dokumentami do sekretariatu koszalińskiej Caritas, mieszczącej się na ul. bp Czesława Domina 8, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Podobnej pomocy udzielają wolontariusze wielu Parafialnych Zespołów Caritas.

Natomiast osoby samodzielnie wypełniające swoje zeznanie podatkowe mogą przekazać 1 proc. podatku na jej działalność wpisując numer KRS 0000274950 Caritas „Pomagam Bliźniemu” w swój PIT.

Kampania Caritas związana z 1 proc. potrwa do 30 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama