Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Rozmodlić kibiców

Wierzący kibice potrafią nie tylko zorganizować się, by wystąpić pod jednym szyldem na pielgrzymkach lub imprezach patriotycznych. - Od teraz widać, że potrafimy się także wspólnie modlić - mówi duszpasterz kibiców ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin z Piły.

Kilka tygodni temu powstała strona internetowa pn. Żywy Różaniec Kibiców, na której fani piłki nożnej zaproszeni są do wstępowania do specjalnych róż różańcowych.

- Od lat organizujemy Patriotyczne Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, na które przybywa kilka tysięcy kibiców różnych klubów. Staramy się wówczas podjąć jakieś nowe projekty - powiedział ks. Wąsowicz. - Żywy Różaniec Kibiców zapowiedzieliśmy podczas tegorocznej styczniowej IX Pielgrzymki. Wybraliśmy taką formę, bo rok 2017 jest poświęcony Matce Bożej ze względu na 140. rocznicę Jej objawień w Gietrzwałdzie i 100. w Fatimie, podczas których zachęcała nas Ona do tej właśnie modlitwy za świat.

Strona internetowa działa zaledwie od kilku tygodni, a zgłosiło się już 100 osób chętnych do wspólnej modlitwy. Powstały pierwsze róże. Na chętnych czeka jeszcze kilkanaście, których patronami są polscy święci i błogosławieni.

- W tej pierwszej grupie patronów znaleźli się ci, którzy odznaczali się wielką miłością do Kościoła oraz Ojczyzny. To właśnie ta płaszczyzna łączy polskie środowisko kibiców. Ale mam nadzieję, że Różaniec Kibiców będzie się tak rozwijał, że wszyscy polscy święci dostaną swoją różę - powiedział salezjanin.

Strona, która będzie rozbudowywana, zawiera także materiały formacyjne: katechezy, filmy, poradnik modlitewny, bo do róż zgłaszają się także osoby, które do tej pory nie modliły się na różańcu.

Na wywiad z ks. Jarosławem Wąsowiczem zapraszamy do najnowszego wydania papierowego "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama