Nowy numer 37/2021 Archiwum

Rozbudują hospicjum. Jest umowa

24 lutego podpisano umowę na rozbudowę Hospicjum Caritas w Darłowie ze środków unijnych.

W Domu Hospicyjno-Opiekuńczym im. Bp. Czesława Domina w Darłowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem zastępcy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, burmistrza Darłowa, dyrektora Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz dyrektora hospicjum.

Wicemarszałek zachodniopomorski Tomasz Sobieraj otwierając konferencję powiedział, że choć konkurs został rozstrzygnięty pod koniec 2016 roku, to okazało się, że pieniędzy nie wystarczy dla wszystkich wnioskujących. - Po kolejnych naradach zadecydowaliśmy o zwiększeniu kwoty, tak, aby każde hospicjum, które przeszło pozytywną ocenę formalną i merytoryczną, mogło to dofinansowanie otrzymać - powiedział, przypominając że kwota przyznana hospicjum w Darłowie przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski to milion trzysta tysięcy złotych, czyli przeważająca część inwestycji szacowanej na blisko 1,6 mln złotych. Brakującą resztę zapewni diecezja.

- Cieszymy się, że udało nam się zdobyć środki unijne na rozbudowę hospicjum - powiedział dyrektor Caritas diecezjalnej, ks. Tomasz Roda - bo rzeczywiście podniosą one standard dostępności mieszkańców regionu do infrastruktury medycznej w zakresie opieki paliatywnej.

Rozbudują hospicjum. Jest umowa   Ks. Sendecki prezentuje projekt architektoniczny. Katarzyna Matejek /Foto Gość Plany rozbudowy ośrodka głównie o sale rehabilitacyjne, pomieszczenia dla personelu i gospodarcze, zaprezentował ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum. - Hospicjum jest obecnie przygotowane na opiekę nad 20 pacjentami, natomiast po rozbudowie przybędą dodatkowe dwa miejsca - powiedział. - Chodzi nam przede wszystkim o wyższy standard usług, które możemy zaoferować naszym podopiecznym.

- Tutaj pracuje ponad 40 osób: lekarze, pielęgniarki i personel pomocniczy. Z tego powodu traktujemy placówkę jako ważną firmę na mapie powiatu sławeńskiego. Darłowo od lat wspiera działalność hospicjum, czyni to nie tylko samorząd, ale także lokalna społeczność poprzez kampanie, zbiórki, festyny, bale - powiedział burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz.

Następnie podpisano umowę o dofinansowanie placówki.

Wbicie pierwszej łopaty przewidziane jest na 3. kwartał 2017 roku, a zakończenie inwestycji na koniec 2. kwartału 2018 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama