Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Do nieba... prosto

Ma 88 lat, robi kilkaset kilometrów miesięcznie, ukończył zaledwie 3 klasy. A kiedy zaczyna mówić o Bogu, w jego słowach jest coś, co przemawia....

Albin Tyburski mieszka w Świeszynie pod Koszalinem. Znają go prawie wszyscy. Przez lata pracował jako woźny w miejscowej podstawówce. Jak wspomina, m.in. puszczał dzieciom filmy. Wojna nie pozwoliła mu rozwinąć skrzydeł na polu edukacji. Zdążył ukończyć tylko trzy klasy. Za okupacji trzeba było jakoś przeżyć, więc... wypasał krowy. Po wojnie bywało jeszcze trudniej. Wszystkiego nauczył się sam. Pracował m.in. jako szklarz. – Oszkliłem także nasz kościół – podkreśla z dumą. Spotkanie z nim jest żywym dowodem na prawdziwość słów Jezusa z Ewangelii: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” (Mt 11, 25). Prostaczkom – nie mylić z... prostakom.

Dostępne jest 23% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma