Nowy numer 3/2021 Archiwum

Najlepsza dwunastka

Rozegrane w Karlinie i w Pile mecze wyłoniły finalistów Diecezjalnej Ligi Ministranckiej.

W tym roku do zmagań stanęło 51 drużyn.

- Jeśli chodzi o ministrantów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, to liczba drużyn jest zbliżona do ubiegłego roku, ale w kategorii najstarszej było tak mało drużyn, że nie przeprowadziliśmy rozgrywek rejonowych - zauważa ks. Marcin Wolanin, koordynator diecezjalnych rozgrywek ligowych.

Podkreśla jednak, że zdecydowanie wyrównuje się poziom gry.

- Nie widziałem wszystkich na boisku, ale nie ma w tym roku drużyn dominujących, o których z góry wiadomo było, że są zdecydowanymi faworytami, jak było w poprzednich latach. Poziom niekoniecznie jest wyższy, ale bardziej wyrównany. Wydaje się także, że większość drużyn ma regularne treningi, co oznacza, że także księża coraz lepiej rozumieją zalety sportu w formacji ministranckiej - dodaje ks. Wolanin.

Najlepsza dwunastka   Najlepsi zmierzą się podczas wielkiego finału w Karlinie. Karolina Pawłowska /Foto Gość Zalety piłki halowej i udziału w rozgrywkach dostrzegają nie tylko ci, którzy wygrywają.

Zawsze warto walczyć, nawet jak się przegrywa. Walka uszlachetni, wyrabia charakter, kształtuje osobowość. Takie turnieje uczą chłopaków pewności siebie, ale i przegrywania, podnoszenia głowy. To przydaje się także w formacji ministranckiej - zauważa ks. Krzysztof Karwasz, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kwakowie, której reprezentacja zajęła ostatnie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

- W życiu człowiek też upada i musi powstać, iść dalej. Chłopcy uczą się, że nie wszystko jest podane na tacy, o pewne rzeczy trzeba powalczyć i… poczekać na sukces - dodaje.

Podczas półfinałów na boiskach w Pile u w Karlinie zmierzyły się 33 reprezentacje. Do finału awansowały 4 z każdej kategorii wiekowej. Wśród najmłodszych najlepsi byli ministranci z parafii: pw. św. Faustyny w Słupsku, NMP Wspomożenia Wiernych w Pile, NSPJ w Słupsku i św. Michała Archanioła w Karlinie. W kategorii gimnazjalnej awans wywalczyły drużyny z parafii: pw. św. Jana Bosko w Pile, pw. NSPJ w Białogardzie, pw. św. Rozalii w Szczecinku i pw. Chrystusa Króla w Biesiekierzu. Wśród najstarszych triumfowały reprezentacje parafii: pw. św. Jana Bosko w Pile, pw. Wniebowzięcia NMP w Czarnem, pw. Trójcy Świętej w Mierzynie oraz pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Duninowie.

Za dwa tygodnie drużyny te staną w szranki w karlińskim Regionalnym Centrum Sportu i Turystyki podczas wielkiego finału Diecezjalnej Ligi Ministranckiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama