Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wielkopostna Próba Ogniowa

Pilscy salezjanie wyszli z nietypową propozycją duszpasterską na Wielki Post. Zaprosili małżonków do codziennych ćwiczeń w okazywaniu sobie wzajemnej miłości. W podjęciu wyzwania przydaje się... internet.

Propozycję realizują salezjanie z parafii pw. Świętej Rodziny w Pile. Zainspirował ich popularny film ewangelizacyjny o miłości małżeńskiej zatytułowany "Próba ogniowa". Film opowiada o przeżywającym kryzys małżeństwie, które odbudowuje nadszarpniętą relację metodą małych kroków.

Na tym właśnie polega propozycja pilskich salezjanów. Stworzyli oni specjalny Wielkopostny Kalendarz Próby Ogniowej, w którym na każdy dzień Wielkiego Postu proponują małżonkom niewielkie ćwiczenie, które polega na całodziennej realizacji konkretnego gestu miłości.

Propozycja skierowana jest do wszystkich małżonków, nie tylko tych, którzy przeżywają aktualnie kryzys w relacji. Wielkopostna Próba Ogniowa daje bowiem możliwość nie tylko odbudowania relacji, ale także jej umocnienia i pogłębienia.

Kalendarz w formie papierowej można nabyć w parafii pw. Świętej Rodziny w Pile. Oprócz tego, każdego dnia salezjanie publikują na kanale YouTube krótki film dotyczący kolejnego kroku.

Choć minęła już II Niedziela Wielkiego Postu, wciąż nie jest za późno, aby podjąć wyzwanie.

Pierwszy odcinek wprowadzający w cykl:

Kalendarz Próba Ogniowa dla małżonków - Wielki Post 2017 r.
Święta Rodzina Piła

Przykładowy odcinek - 11. dzień próby:

DZIEŃ 11 - Wielkopostna Próba Ogniowa dla małżonków
Święta Rodzina Piła

Dostęp do wszystkich odcinków na kanale YouTube parafii pw. Świętej Rodziny w Pile - TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma