Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rewizyta

Święta Faustyna Kowalska zachęca, by modlić się przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Można to zrobić w kościele lub w domu. Rodziny z Domowego Kościołamodlą się wspólnie.

Jest wieczór, środek tygodnia, u drzwi mieszkania rozlega się dzwonek. Gospodarze już czekają na gości. Tym razem przyszli nie na herbatkę, ale chwilę modlitwy. A właściwie po Niego, Pana Jezusa Miłosiernego, który na 24 godziny zatrzymał się w tym domu w łagiewnickim wizerunku. I oni chcą Go u siebie. Gospodarze zapraszają do wspólnej modlitwy, gaszą świece przed obrazem i przekazują go przybyłym. Dzieje się tak co wieczór. Obraz odwiedził już ponad 100 rodzin z Domowego Kościoła. Od kilku miesięcy trwa wśród nich peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Rozpoczęła się 11 listopada 2016 roku w Koszalinie, kiedy podczas 23. Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło–Życie bp Edward Dajczak przekazał obraz rodzinom oazowym. Chcą w ten sposób kontynuować Rok Miłosierdzia i pogłębić temat „Miłosierni jak Ojciec”.

Dostępne jest 18% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma