Nowy numer 29/2021 Archiwum

Charytatywnie na wiosnę

21 marca w koszalińskim Domu Samotnej Matki odbyła się konferencja prasowa na temat działań Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Fundacji Moja Mama i Ja.

Podczas spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów podjęto m.in. temat kampanii pn. "Pomagam bliźniemu", która notuje coraz większą skuteczność. Jak poinformował koordynator Caritas Igor Arczyński, wpływy z 1. proc. za 2015 rok wyniosły prawie 198 tys. zł. To o 18 tysięcy więcej niż w roku poprzednim.

Środki pozyskane przez Caritas za rok ubiegły w ramach akcji "Pomagam bliźniemu" trafią do samotnych matek, dzieci, seniorów będących pod opieką Świetlicy Seniora, niepełnosprawnych (m.in. z nowej placówki Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach), pacjentów w stanach terminalnych przebywających w hospicjum Caritas w Darłowie.

Koordynator Caritas przedstawił także główne założenia zbiórki żywności "Tak, pomagam", która odbędzie się w kilku miastach diecezji 24-25 marca. Wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas oraz uczniów ze Szkolnych Kół Caritas będzie można spotkać w sklepach sieci Biedronka, Polomarket, Lewiatan i Kaufland.

Podjęto również temat okna życia i działań Domu Samotnej Matki. Jak poinformowała s. Magdalena Kozłowska, kierownik DSM, chłopczyk, który 2 stycznia 2016 roku został pozostawiony w koszalińskim oknie życia, jest zdrowy i trafił do rodziny adopcyjnej.

Głównym tematem spotkania była akcja "Pielucha dla malucha" na rzecz podopiecznych DSM, której inaugurację zapowiedziano na 25 marca, Dzień Świętości Życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama