Nowy numer 29/2021 Archiwum

Coraz więcej chętnych do dawania

Wolontariusze parafialnych i szkolnych kół Caritas rozpoczęli dwudniową akcję "Tak, pomagam". Pełnią dyżury w sklepach spożywczych, by zebrać żywność na Święta Wielkanocne dla osób, które potrzebują wsparcia.

Akcja rozpoczęła się w piątkowe południe 24 marca i potrwa do godz. 20 w sobotę. Wolontariusze czekają na ofiarodawców - klientów dużych sieci handlowych (Biedronka, Polomarket, Lewiatan i Kaufland) w wielu miastach diecezji.

W tym roku do akcji dołączyli także sami bezdomni i potrzebujący wsparcia mieszkający w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. W kilku Biedronkach pełnią wielogodzinne dyżury, propagując akcję i przyjmując żywność od klientów.

Akcja "Tak, pomagam" spotyka się z życzliwością osób robiących w nich zakupy. - Z roku na rok udaje nam się zebrać coraz więcej żywności - mówi Igor Arczyński, koordynator Caritas. - W grudniu 2015 r. przed świętami Bożego Narodzenia zebraliśmy 13 tys. kg żywności. W 2016 r. przed Wielkanocą zebraliśmy prawie 14 tys. kg, a przed Bożym Narodzeniem prawie 15 tys. Mamy nadzieję, że tendencja wzrostowa się utrzyma.

- Dzięki temu, że dysponujemy większą liczbą produktów, możemy docierać z pomocą do większej liczby osób potrzebujących - powiedział koordynator.

Do zbiórki można się włączyć także drogą internetową, poprzez aplikację charytatywnego SMS-a, aktywnej w trakcie zbiórki pod numerem 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama