Nowy numer 29/2021 Archiwum

Troska o narodzonych

Po raz drugi ruszyła akcja charytatywna na rzecz koszalińskiego DSM. Przedmiotem zbiórki są pieluchy dla niemowląt, środki pielęgnacyjne dla dzieci i środki czystości.

Akcję pod pełną nazwą "Pielucha dla malucha i środki czystości podaruj z miłości" przeprowadzają Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wraz z Fundacją Moja Mama i Ja.

- Rozpoczynamy działania w Dniu Świętości Życia, żeby pokazać, że otaczamy troską dzieci od momentu ich poczęcia - wyjaśnia Agnieszka Pluta, prezes Fundacji Moja Mama i Ja. - Chcemy pomóc matkom, które mimo trudnej sytuacji życiowej postanowiły urodzić dziecko, wychować i otoczyć je miłością.

- Celem Dnia Świętości Życia dnia jest troska o dzieci od momentu ich poczęcia oraz budzenie w ludziach wrażliwości na sens i wartość życia człowieka w każdym jego momencie. - wyjaśniła A. Pluta. - Fundacja Moja Mama i Ja oraz Caritas chcą przez tę akcję pokazać szacunek do życia ludzkiego i potwierdzić, że dziecko to najwspanialszy dar dla rodziców, zarówno dla matki, jak i ojca.

W ciągu pierwszego roku trwania "Pieluchy dla malucha" organizatorzy zebrali 110 paczek pieluch oraz 50 kompletów środków czystości. Tegoroczne potrzeby DSM są nie mniejsze.

Dary rzeczowe można przynosić do siedziby Caritas diecezji na ul. Bp. Domina 8 w Koszalinie lub do siedziby Fundacji Moja Mama i Ja mieszczącej się w budynku należącym do DSM na ul. Wojska Polskiego 13.

Do akcji można się włączyć pośrednio przekazując datki poprzez stronę internetową www.nadziejemam.pl. W tym roku rozbudowano ją o możliwość dokonywania bezpiecznej płatności elektronicznej.

- Kwota 30 zł przekazana na rzecz podopiecznych DSM pozwala na zakup jednej paczki pieluch jednorazowych, czyli ok. 64 sztuk pieluszek albo kompletu środków czystości lub pielęgnacyjnych - wyjaśnia A. Pluta.

Akcja charytatywna ma ponadto wymiar duchowy - zachęca darczyńców do podjęcia równolegle ze wsparciem materialnym duchowej adopcji dziecka poczętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama