Nowy numer 38/2021 Archiwum

Żeby decyzja była świadoma

Ponad 30-osobowa grupa młodzieży z Wałcza i okolic przeżyła w Skrzatuszu rekolekcje przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

Jak sprawić, żeby bierzmowanie nie stało się uroczystym pożegnaniem z Kościołem? To pytanie zadaje sobie wielu duszpasterzy. Jednym ze sposobów są wyjazdowe rekolekcje, które pozwalają doświadczyć obecności Boga, stając się nieraz mocnym impulsem do Jego poszukiwania.

- Są to rekolekcje ewangelizacyjne w ramach kursu Filip, który prowadzi do osobistego wyboru Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. W kontekście bierzmowania, myślę, jest to dobra propozycja. Zresztą od lat sprawdza się w praktyce. Chciałbym, aby ci młodzi ludzie po bierzmowaniu świadomiej kroczyli drogą wiary, żeby nie przyjmowali tego sakramentu owczym pędem, tylko naprawdę zdecydowali, że chcą iść za Jezusem - mówi ks. Andrzej Pawłowski z parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu.

Razem z nim rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania prowadzą przedstawiciele Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Krzysztofa ze Słupska.

Na ostatni dzień organizatorzy zaprosili rodziców kandydatów, którzy podczas Eucharystii wręczą swoim dzieciom krzyże.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama