Nowy numer 46/2018 Archiwum

Żeby decyzja była świadoma

Ponad 30-osobowa grupa młodzieży z Wałcza i okolic przeżyła w Skrzatuszu rekolekcje przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

Jak sprawić, żeby bierzmowanie nie stało się uroczystym pożegnaniem z Kościołem? To pytanie zadaje sobie wielu duszpasterzy. Jednym ze sposobów są wyjazdowe rekolekcje, które pozwalają doświadczyć obecności Boga, stając się nieraz mocnym impulsem do Jego poszukiwania.

- Są to rekolekcje ewangelizacyjne w ramach kursu Filip, który prowadzi do osobistego wyboru Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. W kontekście bierzmowania, myślę, jest to dobra propozycja. Zresztą od lat sprawdza się w praktyce. Chciałbym, aby ci młodzi ludzie po bierzmowaniu świadomiej kroczyli drogą wiary, żeby nie przyjmowali tego sakramentu owczym pędem, tylko naprawdę zdecydowali, że chcą iść za Jezusem - mówi ks. Andrzej Pawłowski z parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu.

Razem z nim rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania prowadzą przedstawiciele Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Krzysztofa ze Słupska.

Na ostatni dzień organizatorzy zaprosili rodziców kandydatów, którzy podczas Eucharystii wręczą swoim dzieciom krzyże.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy