Nowy numer 38/2021 Archiwum

Żonkil od chorego

Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie po raz szósty uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei".

Na ulicach i w centrach handlowych Koszalina 8 kwietnia rozpoczęła się dwudniowa kwesta na rzecz Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego. Oznakowani żółtymi kamizelkami wolontariusze zbierają do puszek datki w zamian wręczając żonkile - międzynarodowy symbol nadziei.

Wolontariusze przypominają mieszkańcom, że wśród nich żyją, cierpią i umierają ludzie chorzy. I że należy im się szacunek i troska, nie tylko ta finansowa.

Kwietniowa akcja przeprowadzana jest także na ulicach Sianowa i Bobolic, a w niedzielę zagości w Mielnie. W niedzielę będzie można spotkać wolontariuszy także w pobliżu kościołów.

W Centrum Handlowym Atrium kwestują uczniowie V LO w Koszalinie, m.in. Michał Orzechowski. Licealista nie jest na co dzień wolontariuszem hospicjum, ale postanowił wesprzeć wiosenną akcję. Z klasy Michała do kwesty przyłączyły się jeszcze 4 osoby.

Jego koleżanka Agnieszka Skubała ma nadzieję, że uda im się zebrać dużą kwotę, która wesprze chore dzieci z hospicjum domowego. Agnieszka zaangażowała się w akcję właśnie ze względu na nie. - Uwielbiam dzieci i trudno mi patrzeć, że muszą cierpieć, przeżywać coś złego - powiedziała licealistka. - Rozczula mnie fakt, że poważna choroba spotyka także dzieci.

Kampania „Pola Nadziei” służy propagowaniu idei opieki paliatywnej oraz wolontariatu, uwrażliwia społeczeństwo na problemy ludzi chorych i cierpiących. Celem akcji jest także zbiórka pieniędzy na rzecz hospicjów. Początkowo przeprowadzana w Wielkiej Brytanii, od 1998 roku akcja "Pola Nadziei" trafiła do Polski, do Krakowa. Obecnie obejmuje cały kraj. W tym roku przypada już XX edycja polskich "Pól Nadziei".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama