Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wielkanocne Dzieło Caritas

23 tys. świec Caritas trafi na stoły diecezjan podczas tegorocznych świąt Wielkanocy.

Wielkanocne Dzieło Caritas symbolizowane jest przez świecę wielkanocną, czyli paschalik. Z roku na rok coraz więcej diecezjan chce spożywać śniadanie wielkanocne przy jego świetle. Przed rokiem na nasze stoły trafiło 20 tys. paschalików, w tym roku jest to o 3 tys. więcej - jak informuje Katarzyna Bąk z centrali Caritas DKK.

Ta niewielka świeca nawiązuje do Paschału, symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa, ustawianego obok ołtarza i zapalanego na czas Wielkanocy lub w czasie obrzędów chrzcielnych w ciągu roku.

Paschalik może więc nie tylko oświetlać wielkanocny stół, można go również zabrać do kościoła na Wigilię Paschalną, Mszę św. rezurekcyjną lub inne uroczystości w ciągu roku, podczas których towarzyszy nam świeca.

Paschaliki trafiły do wszystkich parafii w diecezji. Ofiary zgromadzone w ramach akcji zostaną przeznaczone na dzieła prowadzone przez diecezjalną Caritas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma