Telewidzowie poznają naszą Caritas

Caritas naszej diecezji zaprezentuje się widzom TVP w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Transmisja popłynie z kołobrzeskiego rynku.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej została wyróżniona i jako jeden z trzech ośrodków diecezjalnych - obok Caritas warszawskiej i przemyskiej - została zaproszona do udziału w programie TVP pt. "Polska pomaga". Program promujący działania Caritas już trwa, natomiast finał akcji zostanie zaprezentowany w niedzielę 23 kwietnia na antenach TVP1, TVP3, TVP Info oraz w internecie.

To druga, po bożonarodzeniowej, edycja programu, którą Telewizja Polska realizuje przy współudziale Caritas Polska. Termin Niedzieli Miłosierdzia nie jest przypadkowy.

- Niedziela Miłosierdzia to patronalne święto Caritas. Ludzi, którzy razem z nami przekładają miłość na praktykę, jest w naszej diecezji wielu - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. - Nie czynimy filantropii, nie bijemy rekordów, nasza działalność charytatywna wynika z miłości do drugiego człowieka i ją właśnie urzeczywistniamy. Warto to pokazać.

Dyrektor Caritas zaprasza diecezjan, by Niedzielę Miłosierdzia spędzili w Kołobrzegu przed ratuszem, gdzie będzie ustawiona scena akcji "Polska Pomaga". - Będzie to okazja, by spotkać się w dużym gronie i cieszyć tym, że w naszej diecezji jest tak liczna wspólnota ludzi, którzy razem z nami czynią dobro - powiedział. - Zapraszamy na wydarzenie wszystkich kołobrzeżan, ale też diecezjan z innych miejscowości. Warto przyjechać do Kołobrzegu, by w rodzinnej atmosferze spędzić ten dzień na wychwalaniu Bożego miłosierdzia. Będziemy to robić poprzez prezentacje, spotkania z osobami zasłużonymi w działaniu na rzecz potrzebujących, koncerty, występy.

Podczas kilkugodzinnej akcji, która rozpocznie się o godzinie 11, a zakończy ok. 17 odbędą się wejścia na żywo na anteny TVP1, TVP3, TVP Info oraz w internecie. W tym czasie zaprezentowane zostaną działania Caritas DKK, jej placówki oraz sylwetki wolontariuszy i darczyńców. Poza anteną odbędą się atrakcyjne wydarzenia kulturalne, m.in. koncert zespołu Full Power Spirit, diakonii diecezjalnej "Tyle dobrego" oraz występ kabaretu Świerszczychrząszcz.

- W międzyczasie przedstawimy zaprzyjaźnioną z nami wieś Kowalki spod Tychowa, zaprezentujemy działalność naszych placówek, wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas oraz działających w hospicjum. Podejmiemy temat uchodźców i tych spośród nas, którzy najbardziej potrzebują pomocy - wymienia ks. Roda.

Celem akcji „Polska pomaga” jest prezentacja dorobku Caritas oraz ukazywanie sylwetek ludzi, dla których wolontariat motywowany religijnie stał się życiowym powołaniem. Program chce motywować do działania i obudzić wiarę w Polakach, że są lepsi, niż myślą sami o sobie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..